ondřej kasan

oblíbené

Hity #1

Oblíbená hudba

  • 60. až 90. léta (rockpopový proud klasických hitů), r'n'b
  • kuschelrock (pomalé večerní balady)
  • rokenrol & klasický rock, akustický rock
  • taneční hudba (trance, chill-out, letní hity)

Rádia, která můžu

ČRo1 Radiožurnál, City 937, Evropa 2, Kiss Jižní Čechy

Kdysi (tak léta 1996-2002) jsem se o rádia zajímal o něco více, byla to ostatně ještě určitá doba nadšení tvůrců rádií, zlatá devadesátá léta. Působil jsem aktivně na diskuzních fórech serveru www.radia.cz (dnešní www.radiotv.cz), kde jsem měl možnost potkat celou řadu lidí přímo "odnaproti". Byl jsem tak v kontaktu s lidmi z Radia Proglas (Martin Holík, Lucie Endlicherová a další), z rádia Kiss 98 (Martin Hroch, dnes dělá rádio Beat) a Michal Holý (rádio Olympic, dnes Oldies Radio). Přišla jiná doba, jiné starosti, život šel dál. Taky s tím, jak se česká rádia zunifikovala a "zprofesionalizovala". Největší averzi mám ke sterilnímu rááádiu Impuls, které vykradlo z českého éteru rádio Alfa, u něhož když si dnes poslechnu nějaké nahrávky z vysílání, mám pocit, že zůstalo nepřekonáno. Nepřekonáno v příměřené vkusnosti, jak může komerční rozhlasová stanice vypadat a být společníkem, ani vlezlým, ani odtažitým.

Oblíbení interpreti

Enya, The Beatles (obojí s kompletní diskografií na CD), Lisa Gerrard, Moya Brennan, Alizée, Bryan Adams, Phil Collins, Enigma, Roxette, Creedence Clearwater Revival, OMD, Mike & The Mechanics, ..., a především ta spousta těch, kteří byli zapomenuti, ale nechali nám nevyčerpatelnou studnici pohlazení na duši.
(v archivu mám vcelku širokou škálu hudby od trance až po folk, sbírám dál a dál, i když poslední roky jsem trochu polevil, zřejmě tolik toho, co bych chtěl mít, nepochytávám)

Archiv hudby

na všech různých médiích (MP3, CD, minidisc), orientace spíš na jednotlivé hitové skladby než řadová alba

Jak nejčastěji poslouchám

především na sluchátka Koss Porta Pro v kombinaci s počítačem;
můj MP3 přehrávač COWON iAudio X5L (s 30 GB diskem, model 2006) si už neškrtá ani s vyměněnou baterií a na jiný přístroj (aspoň typu mobilu) jsem zatím nezvládnul přejít