ondřej kasan

blog

říjen
25.
2013

Předčasné sněmovní volby 2013

Strašně rád chodím volit. A hlavně pak sledovat výsledky. Jako fakt že jo. Nejradši bych byl, kdyby se konaly často jako sportovní zápasy.

I tentokrát budu tradičně hlasovat pro KDU-ČSL. Kampaň mohla být originálnější, ale je to věrohodná strana, s řadou lidí se znám i osobně. Navíc promyšlený akcent v programu na rodiny a děti považuju za důležitý moment (i třeba z hlediska důchodového systému).

Za úspěch voleb budu považovat:
a) Návrat lidovců do sněmovny, pokud možno v hojném počtu.
b) Aby menševici s bolševikama a organizovaným zločinem nezískali většinu.

Kolik získá Agrofert, je mi celkem jedno. S véčkařema byla taky legrace.

Bolševici na české politické scéně s jejich ziskama bohužel straší už od roku 1925 a asi budou strašit dál. Úžasný jejich koncept letité "práce" v duchu "kdo nic nedělá, nic nezkazí". Stačí jen měnit svůj vliv za skryté výhody jinde.

Z Hlavy vzhůry by se mohlo stát Ruce vzhůru.

Atomio Okamura - smysl pro paradoxy značný, proti nepřizpůsobivým bojuje sám příslušník jiné rasy. Populista na ntou.

Zajímavý by byl průnik svobodných (s jejich dvojníkem Toma Cruise), docela rád bych viděl ten ideologicky pravicový purismus v praxi, klidně i z opozičních lavic (myšleno v dobrém).

Volby pravděpodobně dopadnou patem, popř. duhovou nebo velkou koalicí. Nejspíš to nebude moc podle představ menševiků.

Mimochodem, možná nevíte, ale předčasné volby jsou celkem českou tradicí. Za první republiky pouze volby v roce 1935 byly řádné, s dokončeným předchozím mandátem (a to ještě jen Poslanecká sněmovna Národního shromáždění, Senát byl volen předčasně vždy).