ondřej kasan

blog

červen
27.
2010

Cyklodovolená na Třeboňsku

Mám za sebou kratší týden dovolené, systematicky orientované na cyklistiku. Tak systematicky, že jsme prakticky jen šlapali, jedli a spali :-) Na víc nebyl čas a prostor. Na druhou stranu to bylo tak krásné nejen fyzické, ale i psychické vygumování od každodenního života. Celkové skóre 288 km za čtyři čisté dny.

S kamarádem Emilem (kolegou z vysoké, ale i z gymplu), kterého tímto zdravím a děkuji za společně strávené dny, jsme se vydali po tříleté pauze. Navázali tak trochu na naši tradici (byť ne tak mohutnou, jak by se mohlo zdát). Zamířili jsme do Třeboně, kde jsme už byli před čtyřmi roky. A vůbec to nevadilo, naopak. I když jsme míjeli některá nám známá místa, pořád bylo dost nových a hlavně jsme se dostali i tam, kam to tehdy nevyšlo.

Štestí také, že cíle a tempo bylo určováno sběrem turistických známek, které je rodinnou specializací Emila. (Pro neznalé - dřevěná kolečka s potiskem, prodávaných jen na daných destinacích - viz www.turisticke-znamky.cz). Takže podle toho jsem tak trochu i plánoval trasy a byl navigátorem. Navigátorem v modrém (cyklooblečení a kolo) a s kanónem na zádech. Kanónem proto, že jsem fotil svoji zrcadlovkou tak často, že se mi nevyplatilo ji pořád schovávat, tak jsem ji jen otočil na záda a prostě to jako dělo působilo :-)

Jsem unaven, ale jsem rád. Opravdu pořádná dovolená :-) Po které si člověk odpočine ovšem až v práci :-) Ale hlavně ať mi nikdo netvrdí, že Třeboňsko je placka :-) Není, je to jen rádius tak tří kilometrů okolo. Ale samozřejmě, na hory to nemá - je to v podstatě příjemný terén, jen si občas zašlapete taky víc a musíte s tím počítat. Pokud ovšem nehodláte končit v první hospodě za Třeboní :-) což mi přijde, že hodně rádoby bikerů provozuje (v holé přírodě totiž už moc lidí nepotkáte, ale to platí obecně - patrný nástup pohodlí v postsocialistické době).

Aktualizováno 6.7.2010 - je dostupná bohatá fotogalerie s komentáři (i mapkami tras a výškovými profily) v sekci Foto:

www.kasan.net/fotky/2010/1006trb