ondřej kasan

blog

květen
11.
2010

Ukázka Paroubkova přístupu

Jde celkem o marginální téma, ale patří k ukázce naprosto mylného myšlení a přístupu Jiřího Paroubka. Článek se týká bankovních poplatků a populistické touhy je legislativně regulovat:
www.mesec.cz/clanky/jiri-paroubek-zatlacime-na-banky-aby-zmenily-poplatkovou-politiku/
A můj komentář následuje:

Paroubek chce všechno zrušit, regulovat, zasadit se atd. Bankovní poplatky je další vděčné téma, protože "kdo by chtěl platit poplatky". Před léty a v průběhu let tu už takové pokusy byly. Vždy skončily tím, že sice ano, některé poplatky se snížily či zmizely, banky si to vyrovnaly jinde, v jiných položkách v sazebnících. To je známá věc a Paroubek je nepoučitelný.

Víc mě zaráží jiná věc.

V České republice, i když se to nezdá, existuje na bankovním trhu konkurence a kdo chce, může si najít prakticky bezpoplatkový účet. Kdo chce a není líný, poplatky bankám platit nemusí. Paroubek chce řešit lenost lidí. Místo toho, aby lidé překonali své pohodlí a o svůj prospěch v takových banalitách se postarali sami. Jako správní hospodáři.
Chápete? Tak takhle přesně funguje schéma myšlení ve všech dalších tématech předvolební kampaně ČSSD. Jestli tohle je rozdíl mezi levicí a pravicí, budu vždy raději pravicí.