ondřej kasan

blog

září
25.
2009

Paroubek je žena!

To, co předvádí poslední půlrok předseda populistů Jiří Paroubek, je nad moje chápání. Tedy nad moje chápání je, že má ještě nějaké příznivce (byť na tohle téma už existují i vtipy).

Nejdřív chtěl strašně rychle volby, pak je zas nechtěl, shodil vládu uprostřed předsednictví, pak se strašně těšil, že volby vyhraje na podzim. Když říjnový termín odpískal Ústavní soud, říkal jsem si, že je nejvyšší čas vyhlásit české království, ustanovit osvíceného panovníka a celou politickou garnituru poslat někam. Takový politický kocourkov tu máme. Ještě pak strašně chtěl Paroubek volby co nejdřív, ne "až" v listopadu, až přišel veletoč, že je vlastně nechce, že mu stačí v řádném termínu. To mi připomnělo moji zkušenost s mnoha ženami (mladší ročníky), kdy muž neví, co platí týden, co den, co hodinu nebo minutu. Jiří Paroubek je pravděpodobně žena!

Mimochodem - bylo několik důvodů, proč Jiří Paroubek volby nakonec na poslední chvíli nechtěl. Kromě toho, že to možná i vypadalo, že volby nevyhraje tak, jak by chtěl, tak především stranické pokladně docházely peníze na permanentní volební kampaň. Odložením na jaro jejich kasička dostane přisypáno z pravidelných státních příspěvků stranám ve sněmovně a s naditou šrajtoflí se zase může kampaň popohnat lépe dál. Já jen doufám, že to Paroubkovi bude houby platné.